Zapraszamy na “Staropolskie Kolędowanie”

Ośrodek Kultury i Sztuki “Resursa Obywatelska” wraz z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej od 17 lat organizują Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek “Staropolskie Kolędowanie”.

21 grudnia (piątek) o godz. 17.00 laureaci eliminacji rejonowych wystąpią przed zgromadzoną publicznością, aby zaprezentować najpiękniejsze polskie kolędy.

Gwiazdą wieczoru będzie Spirituals Singers Band z Wrocławia. Zespół powstał w 1978 r. i specjalizuje się w wykonaniach muzyki gospel i jazzu, ma również w swoim repertuarze standardy muzyki rozrywkowej i oczywiście kolędy. Spirituals koncertowali prawie w całej Europie, występowali na Jazz Jambrore, festiwalu w Sopocie i Wratislavia Cantans.

Patronat honorowy nad imprezą objęli JE ks. bp Henryk Tomasik, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

Zapraszamy serdecznie – wstęp wolny.