Która będzie najpiękniejsza?

1325
Dekoracja bożonarodzeniowa w radomskiej farze (A.D. 2016)

Jak wyglądają szopki w Waszych parafiach? Czy są równie urokliwe jak ta pierwsza zbudowana przez św. Franciszka w 1223 r. w Greccio?

– … W Wigilię Bożego Narodzenia zwołał swoich braci i lud z pobliskich miejscowości do jaskini w lesie, w której był już przygotowany żłóbek, słoma i siano. Przyprowadzono owce, a przy żłobie uwiązano woła i osła. W takim otoczeniu, o północy była sprawowana Najświętsza Ofiara, aby Boże Dziecię pod postaciami Chleba i Wina mogło przyjść tak samo, jak w stajence betlejemskiej. Sw. Franciszek odczytał Ewangelię i wygłosił homilię, w której jak refren powracały słowa: “Kochajcie Dziecię z Betlejem”. – napisał o. Marian Tolczyk OFMConv w art. Pierwsza szopka w Greccio.

Rozpoczynamy 8. edycję Internetowego Konkursu Bożonarodzeniowego na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Zdjęcia prezentujące szopki bożonarodzeniowe należy przesłać do 31 stycznia 2019 r. na adres: konkurs@diecezja.radom.pl. Przyjmujemy maksymalnie 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy również o podanie krótkiego opisu:

  • gdzie wykonano zdjęcie,
  • kto wykonał dekorację,
  • imię i nazwisko Autora zdjęć.

Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Portalu Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) w okolicznościowej GALERII. Będzie można je oglądać również na facebook’owym profilu diecezji (www.facebook.com/diecezjaradom), gdzie poprzez kliknięcie różnych opcji „Lubię to” można dokonać oceny (>>TU<<).

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu – 2 lutego 2019 r.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji najwięcej głosów oddano na szopkę przygotowaną w radomskiej farze (na zdjęciu powyżej).

Zapraszamy do udziału.


Mała instrukcja jak głosować: