Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła

10 Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Na dzień dzisiejszy – nasza pielgrzymka odbędzie się jak co roku w pierwszą sobotę, 3 października 2020 r. Proszę o ufną modlitwę, aby nasze spotkanie przebiegło bezpiecznie. – zaprasza ks. Szymon Mucha, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole.

– Naszemu spotkaniu będzie przewodniczył Pasterz naszej Diecezji Radomskiej – Ks. Bp Henryk Tomasik. Całość spotkania odbędzie się jak zwykle przy ołtarzu polowym na Placu Różańcowym. Jeżeli chodzi o organizowanie wyjazdów autokarem czy busem, pozostawiam to do roztropnej decyzji każdego księdza. Jeśli z parafii takiego wyjazdu nie będziemy organizować, to bardzo proszę o ogłoszenie o pielgrzymce, aby kilkuosobowe delegacje mogły swoim samochodem wybrać się na to spotkanie. Będę prosił aby nawet takie małe grupy jak co roku zgłosić do mnie. – mówi ks. Mucha.

Na zakończenie Mszy Św. będzie błogosławieństwo dla osób, które w tym roku mają jubileusz 25. i 50.lecia przynależności do Żywego Różańca.

Po raz pierwszy nastąpi przekazanie Sztandaru Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej: od Dekanatu Czarnoleskiego sztandar odbierze Dekanat Czarnecki.

– Mam nadzieję, że będą obecne Siostry Loretanki i będzie można zamówić prenumeratę „Różańca” na przyszły rok i zakupić książki oraz rozważania różańcowe. Jest szansa, że ukaże się już tak długo przygotowywany i oczekiwany „Modlitewnik dla Żywego Różańca” – to wyjątkowe dzieło. Takiego jeszcze nie było. To taki nasz „Brewiarz Różańcowy” – dodaje ks. Mucha.

Ze względów epidemicznych zostanie ograniczona „mała gastronomia”: będzie można skorzystać z kawy, herbaty i pączka; niestety nie będzie „zupy wysokolskiej” i grilla.