Spotkanie księży przewodników kolumny radomskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Spotkanie księży kierowników

Jak mówi ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się po raz 45. – Dwa miesiące temu przewodnicy wszystkich grup z całej diecezji spotkali się po raz pierwszy. Ponadto odbyło się spotkanie z kierownikami kolumn i szkolenie medialne. Dzisiaj spotkali się przewodnicy kolumny radomskiej. W tym roku będzie trochę nowości. Jest nowe logo pielgrzymki oraz trwają prace nad specjalną aplikacją pielgrzymkową. Aplikacja będzie zawiera informacje dotyczące poszczególnych grup. To będzie kompendium wiedzy pielgrzymkowej.

W spotkaniu uczestniczył bp Marek Solarczyk. – To, co ma się dokonać za trzy miesiące, już tak naprawdę trwa. Kwestia przygotowania choćby katechez, konferencji, już nie mówiąc o sprawach organizacyjnych. Ci wszyscy, którzy mają za sobą doświadczenia pielgrzymkowe, już tęsknią za tymi dniami. A tych, którzy nie mają takich doświadczeń? Serdecznie was zapraszam, żeby ten czas początku sierpnia i dzień, kiedy stajemy w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, żeby to było naszym wspólnym doświadczeniem. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, a w związku z tym treści, które będziemy przywoływać, są skoncentrowane wokół hasła roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” – powiedział ordynariusz.

W opracowaniu aplikacji bierze udział Grupa Medialna, w której jest Milena Sowa. – Aplikacja będzie zarówno dla pielgrzymów, jak i dla tych, którzy nie mogą wybrać się na pątniczy szlak. Jest tam wszystko. Są mapy, informacje o grupach i zdjęcia, modlitewnik, śpiewnik i konferencje – mówi M. Sowa.

W Grupie Medialnej jest także al. Wojciech Orczykowski, który przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia informatyczne. – W aplikacji będzie także skrzynka modlitw, gdzie będzie można przysyłać intencje także od tych, których nie ma na szlaku. Myślę, że ta aplikacja bardzo pomoże – podkreśla alumn.

Spotkanie księży przewodników