Zaproszenie na XIII. Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła

Bp Henryk Tomasik święci sztandar Rodziny Rózańcowej Diecezji Radomskiej. Wysokie Koło 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem” to temat tegorocznej XIII. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła, która odbędzie się w sobotę 3 października 2020 r.

– Zapraszam wszystkich, którzy należą do Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej, na XIII Pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole w sobotę, 3 października 2020 r., godz. 9.30. Jest to nasze spotkanie formacyjne, które nakreśla program duchowy na kolejny rok naszej pracy. – mówi ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium w Wysokim Kole.

Na zakończenie Mszy Św. będzie błogosławieństwo dla osób, które w tym roku mają jubileusz 25. i 50.lecia przynależności do Żywego Różańca.

Po raz pierwszy nastąpi przekazanie Sztandaru Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej: od Dekanatu Czarnoleskiego sztandar odbierze Dekanat Czarnecki.

Całość spotkania odbywa się na placu różańcowym.

– Ubierzmy się odpowiednio i zabierzmy ze sobą krzesło turystyczne. Podczas całej pielgrzymki obowiązują nas ogólne zasady sanitarne. – mówi ks. Mucha.

Grupy pielgrzymów można zgłaszać do 30 września 2020 r. przesyłając informacje na adres mailowy szymmuch@wp.pl (w tytule podając nazwę parafii, nazwisko księdza i liczbę osób) lub telefonicznie: +48 509 742 553.

PROGRAM:

• 9.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
  • 10.00 – Powitanie pielgrzymów – Ks. Szymon Mucha, Kustosz Sanktuarium
    • Słowo od Redakcji miesięcznika „Różaniec”
  • 10.15 – Różaniec
    • możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
  • 11.00 – Konferencja formacyjna
  • 11.45 – Spotkanie informacyjne – Diecezjalny Moderator ŻR
  • 12.00 – Msza Św. – Biskup Henryk Tomasik

Podczas całej pielgrzymki obowiązują ogólne zasady sanitarne: zakrywanie ust i nosa i zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk przy wejściu do Sanktuarium, herbaciarni i w toaletach.