Złote Kule, medale i opłatek

Jak co roku, podczas spotkania opłatkowego Caritas Diecezji Radomskiej podziękował i nagrodził swoich darczyńców. Podczas spotkania wręczono „Złote Kule 2017” i medale Caritas Polska „In Caritate Servire”. Spotkanie odbyło się w czwartek, 14 grudnia, w Resursie Obywatelskiej.

„Złote Kule” przyznawane są w trzech kategoriach: darczyńca, współpraca i świadectwo. Tegoroczne wyróżnienia z rąk biskupa Henryka Tomasika otrzymali:

• w kategorii „Darczyńca”: Raiffeisen Polbank. Dzięki wsparciu tego banku (ponad 250 tys. zł) Caritas Diecezji Radomskiej mógł pokryć koszty remontu i adaptacji budynku, w którym działa Akademia Młodych i Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • w kategorii „Współpraca”: Artur Jonczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu. Dobro dzieci z Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej jest dla niego nadrzędną wartością – przypomniano w uzasadnieniu.
  • w kategorii „Świadectwo”: Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii MB Królowej Świata w Radomiu (ul. Grzybowska). Zespół działa od 25 lat i włącza się we wszystkie akcje Caritas. Każdego dnia wydają gorący posiłek dla ponad 120 osób bezrobotnych, bezdomnych, niezaradnych życiowo. A także dystrybuują żywność, przygotowują paczki świąteczne, organizują wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia świetlicowe.

Przyznano również medale Caritas Polska „In Caritate Servire” („W służbie miłości”). Złote medale otrzymali:

• Mateusz Bracisiewicz, właściciel Aptek Polskich Farmaceutów, za szczególną wrażliwość dla ludzi chorych, borykających się z problemami finansowymi;
  • Adam Bocheński, który pomaga przy organizacji zawodów sportowych i ufundowanie nagród dla podopiecznych „Pedagogów Ulicy” oraz za wsparcie różnych akcji Caritas Diecezji Radomskiej i dofinansowanie wyposażenia Świetlicy „Akademii Młodych”.

Srebrny medal otrzymała restauracja „La Melisa” w Radomiu. Jako pierwsza włączyła się inicjatywę Radia Plus Radom i zaprosiła na obiad najbardziej potrzebujących. Akcja związana była z ogłoszonym przez papieża Franciszka Dniem Ubogich, a skorzystało z niej 26 osób – podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej.

Finałem spotkania był konkurs „Jaka to kolęda?” przygotowany przez młodzież i dorosłych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej i wolontariusze z Centrum Nauki i Zabawy „Bajka”. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wigilijnego poczęstunku.

[FAG id=4962]