Zmarł ks. Henryk Ochmański

Śp. Ks. Henryk Ochmański (1948-2020). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W środę, 21 października 2020 r., w wieku 72 lat i 46. roku kapłaństwa zmarł ks. Henryk Ochmański, mieszkaniec Domu Księży Seniorów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą pogrzebową w piątek, 23 października, o godz. 12.00, w parafii Ryczywół. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym w Ryczywole.

Ks. Henryk Ochmański urodził się 6 października 1948 r. w Ryczywole. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1974 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Gielniów, Bogoria, Wysokie Koło, Skarżysko Kościelne. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Wilczkowice i Chotcza. W 2010 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Radomiu.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…