MAŁĘCZYN – Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

• Wikariusz:
    • ks. mgr Krzysztof Kołtunowicz

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.00;
    • 10.30;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 7.00;
  • Dni powszednie:
    • 17.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Janów, Kiedrzyn, Klwatka Królewska, Klwatka Figietów, Klwatka Górki, Klwatka Zamłynie, Klwatka Stara Wieś, Klwatka Tomaszów, Lasowice, Maków Nowy Wieś, Maków Osiedle, Małęczyn, Małęczyn Pieńki, Myśliszewice
  • Odpusty:
    • św. Andrzeja Boboli (16 maja)
  • Dni adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 15-16 maja
  • Historia:

Dom parafialny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Małęczynie należący do parafii pw. Opieki NMP w Radomiu wybudowano w 1933 r. staraniem ks. Kazimierza Kniedziałowskiego. W tym samym roku został poświęcony przez ks. Dominika Ściskałę. W 1936 r., staraniem ks. Stanisława Wrony, opiekuna KSM, przebudowano ten dom na kaplicę pw. św. Andrzeja Boboli, nabożeństwa sprawowano co dwa tygodnie w niedziele. Od 1950 r. na stałe przy kaplicy zamieszkał duszpasterz, był nim ks. Ignacy Ziembicki. Obecny kościół pw. św. Andrzeja Boboli zbudowany został w latach 1952–1954 przez miejscowych murarzy, pod nadzorem technicznym Wacława Zawadzkiego, staraniem parafian i ks. Ignacego Ziembickiego. Parafia została erygowana 7 VII 1957 r. przez bp. Jana Kantego Lorka z wydzielonych miejscowości parafii pw. Opieki NMP w Radomiu i parafii Piotrowice (dziś Jedlnia-Letnisko). Restauracja kościoła miała miejsce w latach 1984–1986 staraniem ks. Seweryna Hołowni oraz w 1998 r. i w latach 2005–2007. Świątynia jest budowlą wzniesioną z cegły.

MAPA DOJAZDU: