Zmarł ks. Jan Drewniak COr

Śp. Ks. Jan Drewniak COr (1927-2022). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 października 2022 r. przeżywszy 94 lata i 69 lat kapłaństwa, odszedł do Domu Pana, opatrzony świętymi sakramentami śp. ks. Jan Drewniak COr” – informują księża z Kongregacji Księży Filipinów w Studziannie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 21 października 2022 r.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu pogrzebu o godz. 9.30 w Domu Pogrzebowym w Odrzywole.

O godz. 10.30 nastąpi wprowadzenie ciała zmarłego kapłana do Bazyliki Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie i modlitwa różańcowa.

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00.

Ks. Jan Drewniak urodził się 12 grudnia 1927 roku w Jutrosinie w powiecie rawickim. W maju 1945 roku rozpoczął naukę w Miejskim Koedukacyjnym Gimnazjum i Liceum w Gostyniu, mieszkając w konwikcie księży filipinów na Świętej Górze. W maju 1948 roku zdał maturę i 1 lipca 1948 r. został przyjęty do Zgromadzenia Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, a następnie rozpoczął studium filozoficzno-teologiczne w Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 maja 1953 roku. W latach 1977-1992 był proboszczem w parafii św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie.

Przez długie dziesięciolecia związany był z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Tutaj, 18 sierpnia 1968 roku podczas uroczystości koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej odpowiadał za sprawy organizacyjne.

„Byłem 15 lat od święceń. Sama koronacja – coś niezwykłego. Mnóstwo przygotowań, ale potem ogromna satysfakcja. Koronatorzy… Kto mógł wtedy przypuszczać, że jeden to już święty, św. Jan Paweł II, a dwaj to kandydaci na ołtarze: kard. Stefan Wyszyński i bp Piotr Gołębiowski? Dziś mam 91 lat i niewiele sił. Ale nadal sprawuję Msze św. i służę w konfesjonale. Dziękuję Panu Bogu, że moje życie mogłem spędzić u stóp Matki Bożej Świętorodzinnej” – wspominał w 2018 roku, w 50 rocznicę koronacji, podczas rozmowy z dziennikarzami radomskiego „Gościa Niedzielnego”.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…+