Zmarł Ks. Kan. Ireneusz Domagała

Śp. Ks. kan. Ireneusz Domagała (1941-2020). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 22 kwietnia br. zmarł ks. kan. Ireneusz Domagała. Odszedł do Pana mając 79 lat i 53 lata kapłaństwa. Od 2009 roku był mieszkańcem radomskiego Domu Księży Seniorów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 25 kwietnia 2020 r., o godz. 11.00, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasieńcu Soleckim. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

Ze względu na stan epidemii nie jest przewidziana koncelebra. Wszystkich kapłanów prosimy o celebrowanie Mszy świętej za zmarłego kapłana prywatnie. Księża seniorzy będą celebrować Mszę św. w Domu Księży Seniorów w sobotę, o godz. 11.00.

Ks. kan. Ireneusz Domagała urodził się 10 kwietnia 1941 r. w Baryczy Nowej (parafia Jasieniec Solecki). Święcenia kapłańskie przyjął 10 grudnia 1967 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Wielka Wola, Gielniów, Iwaniska, Świerże Górne, Skarżysko-Kamienna – św. Józefa, Mirzec, Sucha i Żarnów.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafii Zachorzów (dek. żarnowski).

Od roku 2009 mieszkał w Domu Księży Seniorów.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…