Zmarł ks. kan. Stanisław Groszek

Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 17 lipca 2020 r. zmarł ks. kan. Stanisław Groszek, mieszkaniec Domu Księży Seniorów. Odszedł do Pana mając 91 lat i 65 lat kapłaństwa.

Msza święta żałobna (bez obecności ciała) będzie celebrowana we wtorek, 21 lipca, o godz. 12.00, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Na godzinę 13.00 na cmentarz przy ul. Granicznej w Opocznie zostanie przywieziona trumna z ciałem śp. ks. Stanisława i tam zostanie pochowany.

Wszystkich kapłanów prosimy o celebrowanie Mszy świętej za zmarłego kapłana.

Ks. kan. Stanisław Groszek urodził się 29 marca 1929 r. w Sławczynie (par. Oleksów). Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1955 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Wójcin, Magnuszew, Jastrząb, Iłża, Stromiec, Solec n. Wisłą, Opatów, Krynki, Szydłowiec.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Ruski Bród, Momina, Odrowąż, Sławno, Jasieniec Iłżecki, Fałków, Brzeźnica, Kamień.

W 2001 roku przeszedł na emeryturę. Był rezydentem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie i mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Radomiu.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…+