Zmarła Stefania Dulemba, dobrodziejka skarżyskiej Ostrej Bramy

Stefania Dulemba odbiera ostrobramski Medal Miłosierdzia. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Dzisiaj (15.01), przeżywszy 100 lat, odeszła od nas Przyjaciółka i Dobrodziejka Sanktuarium p. Stefania Dulemba. Bogu niech będą dzięki za jej życie i dobro, dzięki któremu powstało wiele dzieł Sanktuarium. – czytamy na profilu Bazyliki Ostrobramskiej w Skarżysku-Kam.

– Dzięki jej wsparciu przy sanktuarium w Ostrej Bramie w Skarżysku-Kamiennej powstało wiele dzieł miłosierdzia, a tutaj między innymi Centrum przy bazylice mniejszej Matki Bożej Ostrobramskiej – mówi ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz skarżyskiego sanktuarium.

Pani Stefania ostatnie kilkanaście lat życia mieszkała przy sanktuarium.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej.

+ Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. +