Żołnierze WOT dostarczają maseczki

916
WOT rozprowadza maseczki. Foto: Michał Marczyk / WOT

W radomskich gminach rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych. W ich rozprowadzanie zaangażowali się m.in. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Od dnia 16 kwietnia 2020 r. zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów (z dn. 15.04.2020 r.) obowiązkowym elementem potrzebnym do wyjścia poza teren swojego miejsca zamieszkania są maseczki ochronne. W radomskich gminach i powiatach rozpoczęła się ich dystrybucja. Jest to kolejny środek, który ma zminimalizować rozprzestrzenianie Covid-19. Do każdego gospodarstwa za pośrednictwem m. im żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną dostarczone maseczki zgodnie z podaną liczbą osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym. – mówi Michał Marczyk z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty Radom WOT.

Z akcji maseczkadlapolski.pl skorzystała gmina Jedlińsk, do której dostarczono maseczki droga powietrzną.

– Lądowanie helikoptera na miejscowym stadionie wywołało duże zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców. Wczoraj każdy z radomskich terytorialsów biorący udział w akcji dostarczania maseczek przeszedł ponad 20 km, aby dostarczyć łącznie 1500 sztuk maseczek. Dla gminy przeznaczonych jest 13 tysięcy maseczek, każda zapakowana jest w oddzielny woreczek. Żołnierze pracują w rękawiczkach zachowując środki ostrożności, aby nie narazić siebie i innych na możliwość zakażenia koronawirusem. – relacjonuje Michał Marczyk.