100-lecie parafii w Jedlni-Letnisku w „Roku Świętego Józefa”

Kościół w Jedlni-Letnisko. Foto: FB / Parafia w Jedlni-Letnisko

Parafia w Jedlni-Letnisku obchodzi 100. rocznicę powstania. Jubileusz wypada w Roku Świętego Józefa, który jest patronem parafii.

Dziś, 19 marca, w uroczystość św. Józefa Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński, który zawierzy wspólnotę parafialną opiece św. Józefa w roku jubileuszu 100-lecia istnienia.

Msza św. będzie transmitowana na facebookowym profilu parafii: Parafia pw. Opieki Świętego Józefa w jedlni-Letnisku

Kościół pw. Opieki św. Józefa w Jedlni-Letnisku jest jednym z 8 kościołów stacyjnych ustanowionych przez bp. Marka Solarczyka. Z racji trwającego Roku Świętego Józefa można tu uzyskać jubileuszowy odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego oraz spełnienie jednego z aktów pobożności, np.: półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej, spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała, odmówienie części Różańca, codzienne powierzenie swojej pracy opiece św. Józefa, odmówienie Litanii do św. Józefa lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan.

JEDLNIA LETNISKO – Parafia pw. Opieki św. Józefa