TVP POLONIA
- NIEDZIELA, 17 MAJA
- „JAN PAWEŁ II. NIGDY NIE ZAPOMNĘ” – cykl okolicznościowy
- godz. 11.35, 17.15, 20.50, 21.05, 22.40, 23.40, 03.40
- Cykl rozmów przygotowanych przez TVP Polonia z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego. Przemysław Toczek, Konrad Reluga, Magdalena Wolińska-Riedi oraz Edyta Maksymowicz rozmawiają z osobami, które spotkały w swoim życiu Papieża Polaka. Krewna Karola Wojtyły – Kazimiera Kwiecińska, kardynał Zenon Grocholewski, arcybiskup Gintaras Gruas, włoski dziennikarz Jan Gawroński oraz fotograf Grzegorz Gałązka wspominają swoje spotkania z Papieżem.
- „NOTACJE – KS. BP ADAM DYCZKOWSKI. ŻARTY KAROLA WOJTYŁY” – cykl dokumentalny, reż. Krzysztof Tadej
- godz. 12:40
- Opowieści ks. bp. Adama Dyczkowskiego m.in. o filozofii życia i spotkaniach z Janem Pawłem II. Ks. bp Dyczkowski śpiewa piosenki, które w przeszłości wykonywał razem z kard. Karolem Wojtyłą podczas wypraw w góry.
- „MOJE ŻYCIE DLA NIEGO” – film dokumentalny, reż. Ewa Świecińska
- godz. 15:10
- Film przedstawia sylwetkę Arturo Marii, watykańskiego fotografa, który dokumentował życie kilku papieży. Od samego początku pontyfikatu Jana Pawła II Arturo Mari stał się Jego jednym z najbardziej zaufanych współpracowników. Twórcy filmu towarzyszą fotografowi podczas jego codziennych obowiązków w Watykanie i podczas spotkań z wiernymi.
- „CAŁA POLSKA ŚPIEWA DLA ŚW. JANA PAWŁA II” – koncert
- godz. 17.30 + 4.00
- W Wadowicach, na imponującej scenie plenerowej, największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej wystąpią w koncercie poświęconym pamięci Papieża Polaka. Koncert jest współorganizowany przez Telewizję Polską oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.
- „KLUB U REDAKTORÓW” – wydanie specjalne
- godz. 19.15
- Program studyjny prowadzony przez redaktorów polskich mediów na Litwie, w którym uczestnikami są eksperci z różnych dziedzin. W przeddzień 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II goście oraz gospodarze programu będą wspominać Papieża Polaka.
- ORĘDZIE KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA W 100. ROCZNICĘ URODZIN JANA PAWŁA II
- godz. 20.40 + 2.35
- Do zgłębiania nauczania Jana Pawła II i inspirowania się nim w codziennym życiu zachęca kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz i przyjaciel Papieża.
- „CAŁA POLSKA ŚPIEWA DLA ŚW. JANA PAWŁA II” – koncert
- godz. 21.30 + 4.45
- W Wadowicach, na imponującej scenie plenerowej, największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej wystąpią w koncercie poświęconym pamięci Papieża Polaka. Koncert jest współorganizowany przez Telewizję Polską oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.
- „UWIERZYLIŚMY W SIEBIE. PIERWSZE PIELGRZYMKA JANA PAWŁA II DO OJCZYZNY” – film dokumentalny, reż. Maciej Czułowski
- godz. 23.55
- Dokumentalna opowieść o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny. Uczestnicy mszy papieskich przywołują najpiękniejsze wspomnienia i unikalne poczucie wspólnoty, którego doświadczyli. Bohaterowie filmu opowiadają o dziewięciu dniach, które zmieniły Polaków i dały impuls do zmian w świecie.
- „LUBIĘ PATRZEĆ JAK WSCHODZI SŁOŃCE” – film dokumentalny, reż. Paulina Guzik
- godz. 2.50 (+ poniedziałek, godz. 15.30)
- Dokument ukazuje dorobek intelektualny Jana Pawła II, fundament jego myśli filozoficznej i teologicznej. Rozmowy w bliskimi współpracownikami Papieża i wybitnymi naukowcami, przybliżają widzowi jego osiągnięcia w nauczaniu, filozofii i teologii.
- „JAN PAWEŁ II. NIGDY NIE ZAPOMNĘ” – cykl okolicznościowy
- PONIEDZIAŁEK, 18 MAJA
- „Ziarno” – „Lolek, Karol, Jan Paweł II”
- godz. 06.35
- W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II w magazynie „Ziarno” dzieci opowiedzą, kim był Karol Wojtyła. Wraz z nimi odwiedzimy Wadowice – rodzinne miasto Papieża i poszukamy pamiątek po słynnym Polaku. Czy mały Lolek może być dla dzieci wzorem do naśladowania?
- MSZA ŚWIĘTA PRZY GROBIE JANA PAWŁA II POD PRZEWODNICTWEM PAPIEŻA FRANCISZKA – transmisja z Watykanu
- godz. 7.00
- Transmisja mszy świętej w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II z Watykanu. Mszy Świętej przewodniczy Papież Franciszek. Uroczystość odbędzie się o godz. 7.00 w Bazylice Watykańskiej przy ołtarzu, w którym przechowywane są relikwie św. Jana Pawła II.
- „KRÓTKA HISTORIA – PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II DO POLSKI” – felieton, reż. Andrzej Kapkowski
- godz. 12.05 + 0.20
- Polska była krajem najczęściej odwiedzanym przez Papieża Jana Pawła II. Podczas blisko 26-letniego pontyfikatu Papież był w ojczyźnie 8 razy. W 1979 roku wezwał rodaków do odpowiedzialności za losy kraju i ojczyzny.
- „TAJEMNICA JANA PAWŁA II” – film dokumentalny, reż. Krzysztof Tadej
- godz. 12.45
- Ks. prałat Konrad Krajewski opowiada prywatne anegdoty i fakty z życia Ojca Świętego. W filmie wykorzystano wiele nieznanych wcześniej materiałów filmowych i zdjęciowych.
- „URODZIŁEM SIĘ W WADOWICACH. KAROL WOJTYŁA” – film dokumentalny
- godz.14.15
- Okolicznościowe widowisko słowno-muzyczne przygotowane w związku z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły w jego domu rodzinnym wraz z sentymentalnym spacerem po Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W widowisku biorą udział soliści: Halina Mlynkova, Katarzyna Moś, Anna Wyszkoni, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Golec uOrkiestra, zespół dziecięcy z Wadowic, a Przewodnikiem po życiu Karola Wojtyły i po Muzeum będzie Ks. Łukasz Piórkowski
- „LUBIĘ PATRZEĆ JAK WSCHODZI SŁOŃCE” – film dokumentalny, reż. Paulina Guzik
- godz. 15.30
- Dokument ukazuje dorobek intelektualny Jana Pawła II, fundamenty jego myśli filozoficznej i teologicznej. Rozmowy w bliskimi współpracownikami Papieża i wybitnymi naukowcami, przybliżają widzowi jego osiągnięcia w nauczaniu, filozofii i teologii.
- „JAN PAWEŁ II. NIGDY NIE ZAPOMNĘ” – cykl okolicznościowy
- godz. 11.35, 17.15, 20.50, 21.05, 22.40, 23.40, 03.40
- Cykl rozmów przygotowanych przez TVP Polonia z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego. Przemysław Toczek, Konrad Reluga, Magdalena Wolińska – Riedi oraz Edyta Maksymowicz rozmawiają z osobami, które spotkały się z Papieżem Polakiem. Krewna Karola Wojtyły – Kazimiera Kwiecińska, kardynał Zenon Grocholewski, arcybiskup Gintaras Gruas, włoski dziennikarz Jan Gawroński oraz fotograf Grzegorz Gałązka wspominają spotkania z Ojcem Świętym.
- „SANTO SUBITO – RELIKWIE I PAMIĘĆ” – film dokumentalny, reż. Grzegorz Tomczak
- godz. 17.50
- O życiu spędzonym u boku Świętego opowiada arcybiskup Emery Kabongo z Republiki Demokratycznej Konga. Był on drugim sekretarzem Papieża Jana Pawła II, w latach 1982-1988. To wspomnienia radosne, pełne ciepła i miłości. Krzyż biskupi, nałożony na szyję przez Ojca Świętego Jana Pawła II, arcybiskup traktuje jak relikwie. Podkreśla, że przyjaciel nie mówi o wszystkim publicznie, dlatego pewne fakty z czasu Pontyfikatu Papieża Polaka zachowuje w sercu.
- „SANTO SUBITO – PROROK NASZYCH CZASÓW” – koncert z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II
- godz. 20.20 + 2.40
- Wydarzenie odbędzie się w Sanktuarium pw. św. JP II w Krakowie, w miejscu, gdzie znajdują się papieskie relikwie. Ideą koncertu jest przypomnienie przesłania, które Ojciec Święty skierował do członków korpusów dyplomatycznych podczas noworocznej audiencji w styczniu 2004 r., tuż przed śmiercią. W przemówieniu Jan Paweł II mówił o czterech wielkich wyzwaniach stojących przed światem, jak: wiara, pokój, wolność oraz solidarność. Te wyzwania są punktem wyjścia do rozważań o duchowych owocach posługi pasterskiej Papieża Polaka, wzbogaconych o specjalnie dobrany repertuar muzyczny, wykonany przez plejadę znakomitych polskich artystów. W koncercie wezmą udział m.in.: Stanisława Celińska, Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, Krzysztof Cugowski, Mietek Szcześniak, Kamil Bednarek, Golec uOrkiestra, Sebastian Karpiel-Bułecka. Towarzyszyć im będzie w niecodziennej wirtualnej odsłonie chór i orkiestra.
- „WADOWICE, MIASTO MOJEGO DZIECIŃSTWA” – film dokumentalny, reż. Piotr Kot
- godz. 23.30 (+ wtorek, g. 15.30)
- W Wadowicach, miejscu narodzin Papieża Polaka, tkwią korzenie jego osobowości, zainteresowań i zdolności. Bez Wadowic nie można w pełni zrozumieć Jana Pawła II. Tu jest Jego dom rodzinny i środowisko, które Go kształtowało. Jan Paweł II odwiedził rodzinne miasto trzykrotnie. Dowiemy się, jaki miały wpływ na osobowość tego Wielkiego Polaka: miejsce, społeczność, kultura i historia. W filmie wykorzystano archiwalne materiały z wizyt Jana Pawła II w Wadowicach.
- „Ziarno” – „Lolek, Karol, Jan Paweł II”