Trwają zapisy na II. Memoriał Papieski osób niepełnosprawnych  

972

Stowarzyszenie Latorośl oraz Caritas Diecezji Radomskiej zapraszają na II. Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II osób niepełnosprawnych. Zapisy trwają do 14 października.

Druga radomska edycja tej imprezy odbędzie się w środę, 23 października 2019 roku, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: pływalni „Neptun” oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu.

– Założeniem Memoriału jest przebiegnięcie i przepłynięcie/przejście 9665 wyznaczonych długości. Liczba ta jest symboliczna ponieważ tyle trwał pontyfikat Papieża Polaka. W związku z tym, projekt jest nietypowym oddaniem hołdu osobie św. Jana Pawła II. Osoby, które nie potrafią pływać również mogą brać udział w części basenowej – do dyspozycji mamy również brodzik. Każdy dystans jest ważny. Uczestnicy otrzymają dyplom oraz pamiątkowy medal Memoriału. – mówi Paulina Zalewska, Prezes Stowarzyszenia Latorośl.

Jak podają organizatorzy impreza ma na celu integrację osób niepełnosprawnych, promowanie aktywności ruchowej – wychowawczych, społecznych i edukacyjnych wartości sportu wśród uczestników, włączanie społeczne osób niepełnosprawnych, a także aktywizację osób starszych i seniorów.

– Dzięki tej imprezie celem staję się również tworzenie warunków umożliwiających niepełnosprawnym zwiększanie ich uczestnictwa w różnych formach aktywności sportowej, a tym samym wyrównywanie szans w dostępie do przestrzeni publicznej w obszarze sportu. Ponad to pragniemy promować wolontariat oraz sposób alternatywnego spędzania czasu wolnego, a także wyrabiania nawyków zdrowego stylu życia oraz rozbudzania zainteresowań sportowych. Chcemy także zaktywizować nie tylko dzieci i młodzież ale i osoby starsze, pokazując że dyscypliny takie jak bieganie czy pływanie i kontakt z wodą może sprzyjać rehabilitacji, rewalidacji i kompensacji. – mówi Paulina Zalewska.

Impreza rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.30 w kościele pw. św. Stefana w Radomiu. Planowe zakończenie imprezy około godziny 15.30.

 • Program imprezy:
  • 9.00 – Przybycie grup zorganizowanych
  • 9.30 – Uroczysta Msza Święta – kościół pw. św. Stefana w Radomiu, ul. Idalińska 32b
  • 10.50 – Uroczyste otwarcie Memoriału. Start sztafety pływackiej na Pływalni „Neptun”
  • 13.30 – Rozpoczęcie II części memoriału na obiektach sportowych PSP nr 4 w Radomiu
  • 14.30 – Obiad dla grup i uczestników imprezy (w 5 turach)
  • 15.30 – Zakończenie II. Memoriału Sportowego im. św. Jana Pawła II

Zapisy trwają do 14 października 2019 roku. Wystarczy wypełnić i złożyć formularz – do pobrania:

Informacje, program, regulamin znajdują się na stronie: www.memorialpapieski.pl.