XIII. Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

W sobotę, 15 czerwca br. o godz. 21.00, z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy XIII. Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, organizowana przez Rycerzy Kolumba rady 14004. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „W mocy Bożego Ducha”.

– Jak co roku pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez księży, będziemy wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła Katolickiego. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich chłopców i mężczyzn, którzy podołają trudom nocnej wędrówki. – zapraszają Rycerze Kolumba, organizatorzy pielgrzymki.

Nocne pielgrzymowanie zakończy się Mszą św. o godz. 6.00 w błotnickim sanktuarium. Skąd autobusy odwiozą pątników do Radomia.

Sposoby zapisu na pielgrzymkę:

• poprzez formularz na stronie rycerzekolumba.radom.pl
  • w Kurii Diecezji Radomskiej od poniedziałku do piątku w godz. 9-00-13.00,
  • w dniu pielgrzymki od godz. 18.00 w miejscu wyjścia (parafia pw. MB Częstochowskiej; Radom, ul. Wernera 57).

Uwaga! Osoby poniżej 18 lat, mogą wziąć udział w pielgrzymce jedynie z dorosłym opiekunem lub za pisemną zgodą jednego z rodziców/opiekunów, którą musisz mieć przy sobie w trakcie trwania pielgrzymki.

Każdy pielgrzym dostanie emblemat okolicznościowy. Pielgrzymi rejestrujący się poprzez stronę internetową otrzymają go w dniu pielgrzymki.

Rycerze proszą również pątników o złożenie ofiary w wysokości 30 zł.

Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom:

• jeden gorący posiłek;
  • gorącą kawę i herbatę na wszystkich postojach;
  • możliwość skorzystania z toalet przenośnych (TOY-TOY) w miejscach postoju;
  • ubezpieczenie NNW;
  • transport autokarowy z Błotnicy do Radomia.

Ogłoszenia organizacyjne:

• długość trasy: 25,6 km
  • ostrożność i zdyscyplinowanie ze względów bezpieczeństwa
  • przestrzeganie ogłoszeń porządkowych (punktualne wyjście, sprzątanie śmieci do wyznaczonych koszy, zwarta grupa )
  • dłuższy odpoczynek połączony z posiłkiem w Taczowie – Panorama około północy
  • bezwzględna konieczność posiadania znaków odblaskowych
  • ofiara za uczestnictwo 30 zł
  • zalecane zabrania ze sobą płaszczy przeciwdeszczowych
  • W przypadku pytań – pomoc: