25 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży DR

Świętowanie srebrnego jubileuszu KSM Diecezji Radomskiej jej członkowie rozpoczęli od pielgrzymki do Zabawy – rodzinnej parafii i miejsca pochówku bł. Karoliny Kózkównej, patronki Stowarzyszenia. Zaś uroczysta Msza św. i Gala Jubileuszowa odbędą się 13 października br..

Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej odbyła się w sobotę, 22 września, a wzięło w niej udział około 150 osób.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika. KSM-owicze mogli również powierzyć swe intencje Bogu przez wstawiennictwo bł. Karoliny. Ważnym punktem pielgrzymki była również Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny w Wale-Rudzkim.

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w sobotę 13 października, kiedy to członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkają się w kościele pw.  Matki Bożej Królowej Świata (ul. Grzybowska, Radom). Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył będzie Biskup Henryk Tomasik. Po Eucharystii odbędzie się Gala Jubileuszowa. Będzie to czas wspomnień, wzruszających spotkań po latach, ale i kreślenia planów na przyszłość.

– Zapraszamy naszą starszą brać, ponieważ jesteśmy takim młodym dzieckiem Akcji Katolickiej. Zapraszamy poprzednie zarządy, byłych członków, także naszych sympatyków. – zaprasza Anna Wisowata.

Zdjęcia: arch. KSM Radom

[FAG id=8897]