14 września – Dzień Modlitwy za Ukrainę

Bp Marek Solarczyk. Katedra w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Proszę, aby 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sposób szczególny uczynić dniem modlitwy za Ukrainę. – napisał Bp Marek Solarczyk. Diecezja Radomska włączy się w ustanowiony z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) Dzień Modlitw za Ukrainę.

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

Od wielu miesięcy jesteśmy świadkami wojny na Ukrainie. Każdego dnia docierają do nas wiadomości informujące o śmierci wielu niewinnych osób. Łączymy się duchowo z tymi, którzy walczą o wolność i niepodległość Ukrainy, jak również z tymi, którzy w naszych domach znaleźli schronienie. Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy stracili swoich bliskich, przyjaciół oraz krewnych. Wypraszamy u Pana Boga łaskę nawrócenia i opamiętania dla tych, którzy dopuszczają się brutalnych ataków. Dlatego proszę, aby 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sposób szczególny uczynić dniem modlitwy za Ukrainę. Niech w parafiach naszej Diecezji nie zabraknie sprawowanych Eucharystii, odmawianej modlitwy różańcowej i przeżywanej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Ukrainy i nawrócenia narodu rosyjskiego.

Z pamięcią w modlitwie
Wasz biskup Marek