Afrykańskie pozdrowienia dla radomskiego liceum

724
Bp Clement Mulenga SDB, Biskup Diecezji Kabwe (Zambia). Kadr z filmu

Bp Clement Mulenga SDB, Biskup Diecezji Kabwe w Zambii, wraz z misjonarzami przesłali pozdrowienia dla nauczycieli i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu.

Inicjatorką inicjatyw misyjnych w II LO jest p. dr Monika Drążyk. Która przez 12 lat była pracowała jako misjonarka w Afryce.

W II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzony był Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pozdrowienia do uczniów i nauczycieli radomskiego liceum z tej okazji  skierowali bp Clement Mulenga SDB, ordynariusz diecezji Kabwe w Zambii oraz misjonarze.

– Pragnę przesłać najserdeczniejsze pozdrowienia dla Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Diecezji Radomskiej, w Polsce, Panu Dyrektorowi, wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Pani Monice, która pracowała tu w Zambii, głównie w naszej Diecezji. Naprawdę wspaniała misjonarka. Jesteśmy świadomi tego, że przeżywamy czas Wielkiego Postu… czas, abyśmy przygotowali się do wielkiego wydarzenia Wielkanocy, zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Najbardziej pragnąłbym, żebyście się dobrze przygotowali do przeżycia tego wielkiego wydarzenia naszego zbawienia, którym jest powstanie Jezusa z martwych. Życzę wam Bożego błogosławieństwa. Niech Bóg Was błogosławi. Niech Bóg będzie z Wami. Niech Bóg udzieli Wam Ducha Świętego, abyście się dobrze przygotowali. Bądźcie zdrowi i nich Bóg Wam błogosławi.  – powiedział bp Clement Mulenga.

Pozdrowienia dla społeczności szkolnej przesłał również ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

Film można obejrzeć na facbookowym profilu II LO w Radomiu: