Już niedługo: Misja „Alaska”

417

– Pierwsze myśli o kapłaństwie zaczęły rodzić się w moim sercu w Wielki Piątek… – mówi o swoim powołaniu ks. Michał Ulaski, który przygotowuje się do misyjnego wyjazdu na Alaskę. Ks. Michał prosi również o modlitwę w intencji kleryków przebywających na misjach.

Dlaczego chce wyjechać na misje?

– W moim życiu kleryckim czy kapłańskim przewijali się misjonarze. Opowiadali o swojej pracy, o ludziach, którzy czekają na głoszenie Chrystusa. Kiedy byłem na IV roku studiów w seminarium przyjechał do nas biskup z Alaski, który opowiadał, zachęcał i zapraszał do pracy w swojej diecezji. W tym roku rozpocząłem formację w Centrum Formacji Misyjnej, po zakończeniu której wyjadę na Alaskę, do ludzi którzy czasem półtora miesiąca czekają na Eucharystię. Zawsze, gdy spotykam się z ludźmi proszę o modlitwę: za mnie, za misje. Pamiętajmy również o klerykach, którzy przebywają w krajach misyjnych. – mówi ks. Michał Ulaski.

Ks. Michał Ulaski pochodzi z parafii pw. św. Wacława w Radomiu, a świecenia kapłańskie przyjął w 2018 r.

Wczoraj, w II Niedzielę Wielkiego Postu, obchodziliśmy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

– W tym roku modlitwie, postom i ofiarom w intencji misjonarzy towarzyszy hasło: „Żyjmy Eucharystią”. Odnawiamy w sobie świadomość, że Eucharystia prowadzi nas do świata. Posilając się nią idziemy do innych, by dzielić się Bożą radością i nadzieją… W tę niedzielę ogarniamy serdeczną modlitwą 1883 misjonarki i misjonarzy w dalekiej Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz Ameryce Łacińskiej. Dziękując Bogu za ich trud i oddanie sprawie Ewangelii, prośmy, by strzegł ich od niebezpieczeństw, wspomagał w trudnościach i błogosławił ich pracy. Módlmy się, by czerpali siłę z Eucharystii do codziennych zmagań, posługi słowa i dawania świadectwa miłości. – napisał bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w komunikacie na Niedzielę „Ad Gentes”.

Film za: https://missio.org.pl