Wielka Wola – Paradyż. Napadnięto i pobito proboszcza

1703
Kościół w Wielkiej Woli - Paradyżu. Foto: Jerzy Kutkowski

Wczoraj w godzinach wieczornych został napadnięty i ciężko pobity ks. prał. Adam Myszkowski, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu (dek. żarnowski; pow. opoczyński).

Jak informuje Radio Plus Radom, według wstępnych nieoficjalnych informacji duchowny został zaatakowany przez nieznanego sprawcę, gdy zamykał bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej 6. W stanie ciężkim z poważnym urazem głowy został przewieziony najpierw na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Kapłan ma 69 lat, od 29 lat jest proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Paradyżu oraz kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela. Jest także dziekanem dekanatu żarnowskiego.

Dziś o godz. 18.00 bp Marek Solarczyk będzie sprawował Mszę św. w sanktuarium w Wielkiej Woli – Paradyżu w intencji powrotu do zdrowia księdza proboszcza. Włączmy się w modlitwę w intencji kapłana.