„Arka” pomaga

"Arka" przekazuje dary dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Foto: arch. SCM ARKA

„Robimy zakupy”, #WirtualnyWolontariusz czy PomocDlaMedyka – to akcje wolontariuszy i pracowników Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” podczas epidemii koronawirusa.

Z inicjatywy Opiekunów Szkolnych Klubów Młodzieżowego Wolontariatu zorganizowano zbiórkę środków dezynfekujących dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

– Jako Stowarzyszenie przekazaliśmy je 30 marca 2020 r. do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To ponad 100 litrów płynów dezynfekujących, 3500 rękawiczek jednorazowych, kilkadziesiąt maseczek. Łączna wartość darów to około 6 tyś zł. Za pomoc w zebraniu darów dziękujemy II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu: dyrekcji i nauczycielom, a także paniom: Izabeli Zagrodnik (II LO w Radomiu), Joannie Kaliszewskiej (PSP 34 w Radomiu) i Żanecie Mazierskiej (PSP 3 w Radomiu). – mówi ks. Krzysztof Bochniak ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”.

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna część pomocy radomskim medykom:

– Na konto Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu można dokonywać wpłat, które w 100% będą przeznaczone na zakup niezbędnych rzeczy do ochrony i dezynfekcji. – dodaje ks. Krzysztof.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu
ul. Chrobrego 7/9; 26-600 Radom
Numer konta: 96 1240 3259 1111 0010 8040 2294
z dopiskiem: PomocDlaMedyka

Poza tym „arkowicze” oferują pomoc w robieniu zakupów dla osób samotnych, starszych czy objętych kwarantanną. Akcja „ROBIMY ZAKUPY” rozpoczęła się już 16 marca br. Zespół wolontariuszy i pracowników „Arki” jest do dyspozycji pod numerem tel.: +48 504 811 030.

Kolejną ciekawą akcją jest #WirtualnyWolontariusz. Ma ona na celu aktywne i twórcze spędzenie czasu przez młodzieży i dorosłych.

– Promujemy nową formę jaką jest e-wolontariat. Prowadzimy szkolenia z wolontariatu międzynarodowego, systematycznego, opowiadania bajek, rozliczania PIT-ów (służymy pomocą on-line w rozliczaniu), animacji dla dzieci, e-wolontariatu, zajęć muzycznych on-line i wiele innych. W ramach tego nasi wolontariusze mają możliwość działania w sieci jako e-wolontariusz. – opowiada ks. Krzysztof.