Dwa respiratory dla dwóch szpitali

994
zanurzeniwmilosci.pl

Dzięki kilku tysiącom darczyńców udało się zebrać pieniądze na dwa respiratory: dla Szpitala Powiatowego w Opocznie i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zbiórka środków odbyła się w sobotę i w niedzielę poprzez stronę www.zanurzeniwmilosci.pl. Akcję pilotowała Caritas Diecezji Radomskiej.

Szpitale w Opocznie i Radomiu to siódme i ósme miejsce włączone w akcję „Zanurzeni w Miłości” zainicjowaną przez Fundację „SMS z Nieba” w Koszalinie. Organizatorzy zbiorki postawili sobie za cel zebrać 105 tys. zł na każdy z respiratorów, a wpłat można było dokonywać poprzez stronę www.zanurzeniwmilosci.pl.

W sobotę, 28 marca, zbierano na respirator dla Szpitala Powiatowego w Opocznie. Na wymaganą kwotę darowizny przekazało ok. 1100 darczyńców. Po zakończonej zbiórce popłynęły podziękowania od dyrekcji i personelu opoczyńskiej lecznicy:

– Szanowni mieszkańcy! Dyrekcja Szpitala, personel medyczny oraz pomocniczy pragnie wyrazić głęboką wdzięczność za zaangażowanie i okazane wsparcie finansowe we wczorajszej akcji „Zanurzeni w miłości”! Dzięki wam zebraliśmy w 24h kwotę 105 tys. zł, która pozwoli na zakup tak cennego i potrzebnego sprzętu jakim jest respirator. Wasz udział w zbiórce pokazał, że my mieszkańcy powiatu opoczyńskiego jesteśmy solidarni i potrafimy robić wspólnie wielkie rzeczy. Dziękujemy za wszelką pomoc. Dzisiaj to WY jesteście dla nas bohaterami!

W niedzielę, 29 marca, podobna zbiórka odbyła się na rzecz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. I tu również udało się zebrać potrzebna kwotę, a do tej zbiórki włączyło się 1450 darczyńców.

Podziękowania za obie zbiórki przekazuje również Caritas Diecezji Radomskiej:

– Udało się zebrać potrzebną kwotę na respirator dla szpitala w Opocznie. Dziękujemy Darczyńcom oraz każdej osobie zaangażowanej w promowanie tej zbiórki. (…) Dziękujemy!!! Mamy respirator dla Radomia, ale to tylko dzięki Wam cudownym Darczyńcom o wielkim sercu. – czytamy w kolejnych wpisach na profilu facebookowym radomskiej Caritas.

W ramach akcji „Zanurzeni w Miłości” udało się zebrać pieniądze na zakup respiratorów dla szpitali w: Koszalinie, Szczecinie, Wałbrzychu, Siedlcach, Lublinie i Bielsku Podlaskim. Akcja nadal trwa; więcej na stronie: www.zanurzeniwmilosci.pl.