Bierzmowanie w roku 2018

Bp Henryk Tomasik udziela sakramentu bierzmowania

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski młodzież przystępująca do bierzmowania nie zmienia już imion, a jedynie pogłębia znajomość Patrona z chrztu świętego (zob. Wskazania KEP dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, nr 16). W tym roku szkolnym (2017/2018) do bierzmowania przystępuje tylko młodzież 3 klas gimnazjum, a w przyszłym roku młodzież VIII klasy szkoły podstawowej oraz 3 klasy wygaszanego gimnazjum.

Ponadto w ramach odpowiedzialności za Kościół powszechny i misje młodzież winna sama zebrać ofiary na tacę. W komentarzu przed rozpoczęciem liturgii lub przed procesją z darami należy przypomnieć, iż ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na misje. Po uroczystości Księża Proboszczowie wpłacają ofiary w kasie Kurii.

Przebieg uroczystości bierzmowania oraz wskazania liturgiczne dla tej uroczystości pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika – zobacz [TU].

Ks. Tomasz Herc