Boże Dzieci opanowały Pionki

Pionkowska „Betania” zaroiła się od małych oazowiczów. Na Oazę Modlitwy dla Dzieci Bożych przyjechało 100 osób.

– Na czele tej radosnej gromady stała siostra moderatorka Małgosia Kobylarz i ksiądz Krzysztof Kwiatkowski. Na spotkaniach poruszony był temat zawierzenia i objawień. Wyjątkowym elementem tej Oazy była gra terenowa, podczas której uczestnicy ze swoimi animatorami, podążali ulicami Pionek, szukając wskazówek i zadań do rozwiązania. Jej tematem był różaniec. Ostatnie zadanie, polegało na stworzeniu przez każdą grupę własnego różańca. Było bardzo ciekawie. – relacjonuje animatorka Julia Wiatr.

Różańcowy temat Oazy Modlitwy wprowadził uczestników w miesiąc październik, w którym ta modlitwa zajmuje szczególne miejsce w kościele. – Różaniec to nasza tarcza, która chroni przed złem dlatego wyjeżdżając z Pionek postanowiliśmy, że będziemy starać się odmawiać dziesiątek różańca jak najczęściej. To taka mała rzecz, a ma tak ogromną moc! Chwała Panu za ten czas i za tę radość z bycia Bożym Dzieckiem. – dodaje Julia.