Zbrojeniówka u Matki Bożej Miłosierdzia

W sobotę, 30 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się 22. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych, zrzeszonych w Związku NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.

W pielgrzymce uczestniczyło ok. 1000 pielgrzymów, 40 pocztów sztandarowych, Kompania Honorowa i orkiestra Wojska Polskiego. Wszyscy przybyli, aby w uroczysty sposób zawierzyć się Matce Miłosierdzia, by prosić o pomoc w walce ze złem św. Michała Archanioła, którego 10 lat temu ogłosił ich Patronem ks. bp Tadeusz Płoski, by modlić się przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Zebranych przywitał Stanisław Głowacki – Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Skarżysku-Kamiennej i ks. Jerzy Karbownik – Kustosz Sanktuarium Ostrobramskiego. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą różańcową, następnie była procesja z relikwiami bł. ks. Popiełuszki i modlitwa za tych, którzy zginęli w Katyniu i katastrofie smoleńskiej.

Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił bp Piotr Turzyński, który mówił o walce człowieka ze złem, o tym, że powinniśmy bronić dobra, gdyż w obronie dobra nigdy nie jesteśmy sami. Zawsze swoim błogosławieństwem wspiera nas Bóg, swoją modlitwą i wstawiennictwem wspiera nas Matka Boża. Takiej odważnej postawy w obronie dobra uczyli nas żołnierze niezłomni, młodzież z Powstania Warszawskiego, Polacy, którzy tworzyli Polskie Państwo Podziemne. Łączność z Bogiem daje siłę do walki ze złem.

Relacja i zdjęcia: Agnieszka Polak

[FAG id=4117]