Bp H. Tomasik: Święci otworzyli swoje serca, aby w nich zamieszkał Chrystus

Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych na radomskim Firleju. Foto: R. Mizera / Radio Plus Radom

W Uroczystość Wszystkich Świętych Bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Radomiu.

– Dzisiaj dziękujemy znanych i nieznanych świętych, którzy otworzyli serca i umysły na świętość Boga. Otworzyli swoje serce, aby w nim zamieszkał Chrystus. Dzień Wszystkich Świętych to dzień wielkiego dziękczynienia za Boże działanie w ludzkich sercach – mówił ordynariusz radomski.

W homilii bp Tomasik przywołał sylwetki wielu świętych i błogosławionych m.in. Brata Alberta Chmielowskiego, Jana Pawła II, Maksymiliana Marię Kolbego, czy Joannę Berettę Mollę, stawiając ich za przykład do naśladowania jako „żywe wzory świętości, które są dla nas lekcją, drogowskazem i światłem”.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

[dźwięk: Radio Plus Radom]