Bp Henryk Tomasik podsumował rok 2020

Bp Henryk Tomasik. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Najważniejszym wydarzeniem roku – według Biskupa Henryka Tomasika – była walka z pandemią koronawirusa i zaangażowanie parafii i duszpasterzy na tym polu.

– Bogu niech będą dzięki za każde dobro. Podziwiamy służbę zdrowia za jej świadectwo i znak miłości samarytańskiej. Dziękuję również naszym księżom, którzy byli zaangażowani w niesienie pomocy w czasie trwającej pandemii poprzez zakup respiratorów czy środków dezynfekujących. Powstał specjalny fundusz, który zebrał ponad 200 tys. złotych. Te pieniądze przeznaczono na walkę z koronawirusem. Najważniejsze wydarzenie mijającego roku to zaangażowanie duszpasterzy w życie swoich parafii, obecność przy chorych i potrzebujących pomocy. To było wielkie zaangażowanie i zatroskanie o parafian. – powiedział bp Henryk Tomasik w rozmowie z Radosławem Mizerą w programie „Bilans Dnia” na antenie Radia Plus Radom.

Z ważnych wydarzeń diecezjalnych bp Henryk Tomasik wymienił zakończony po 10. latach II Synod Diecezji Radomskiej. Wspomniał również o trwającym procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza oraz o premierze filmu „Klecha”.

Rozmowa z bp. Henrykiem Tomasikiem na stronie Radia Plus Radom.