Caritas pamięta o Seniorach

Wolontariusze PZC z Szydłowca wspierają seniorów. Foto: arch. PZC Szydłowiec / Caritas Diecezji Radomskiej

W Tygodniu Miłosierdzia radomska Caritas rozpoczęła czwartą edycję programu „Na codzienne zakupy”. Seniorom będą przekazywane m.in. maseczki, żele do dezynfekcji oraz przewodnik „Pomagam Seniorowi”.

Sekretarz Anna Lis spotyka się z liderami wolontariatu Parafialnych Zespołów Caritas, kwalifikującymi najbardziej potrzebujących Seniorów do programu.

– Program finansowany jest przez Fundację Biedronka, która wyznaczyła kryteria udziału. W naszej diecezji z pomocy skorzysta 200 seniorów, ale trzeba spełnić wiele warunków. Dlatego diecezjalna Caritas wspomaga się wolontariuszami PZC, którzy najlepiej znają sytuację swych podopiecznych i kierują kolejną pomoc do naprawdę najuboższych seniorów, niepełnosprawnych i samotnych w parafii. – mówi Anna Lis z radomskiej Caritas.

W ramach realizacji programu „Na codzienne zakupy” wolontariusze oraz beneficjenci otrzymali zestaw maseczek jednorazowych oraz żele do dezynfekcji a także przewodnik „Pomagam Seniorowi”.

Program potrwa od kwietnia 2021 do stycznia 2022 roku.