CHEŁSTY – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

• Proboszcz:
    • ks. Marcin Grządziela

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.30;
  • Święta zniesione:
  • Dni powszednie:
    • 18.00 (zima – 17.00)

PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Antoniów, Chełsty, Dłużniewice, Kamieniec, Marcinków, Siedlów, Tomaszów, Widuch, Zdyszewice.
  • Odpusty:
    • Chełsty – Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna)
    • Zdyszewice – Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • Niedziela Miłosierdzia Bożego
  • Kościół filialny:
    • Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Zdyszewicach,
      • Msze św.:
        • w niedziele o godz. 9.00 i 15.00,
        • inne dni 17.00 (zima – 16.00)
  • Historia

W latach siedemdziesiątych XX w. zorganizowano w Chełstach i Zdyszewicach punkty katechetyczne w prywatnych domach. Parafia o podwójnej nazwie Chełsty–Zdyszewice została erygowana 1 IX 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonych wiosek parafii Żarnów i Skórkowice. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Chełstach został zaprojektowany przez arch. Zygmunta Kumora i Leszka Słońskiego i zbudowany w latach 1985–1986 staraniem ks. Mariana Ślusarczyka i parafian. Poświęcenia świątyni dokonał 1986 r. bp Edward Materski. Jest obiektem murowanym z cegły białej i pustaka, jednonawowym, tynkowanym. Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zdyszewicach powstał wg projektu arch. Ignacego Banaszczyka. Został zbudowany w 1984 r. staraniem ks. Mariana Ślusarczyka i parafian. Poświęcony został w 1986 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół jest murowany z cegły białej i pustaka, jednonawowy.

MAPA DOJAZDU: