“Czas Miłosierdzia”, czyli “Jałmużna Wielkopostna 2021”

728

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca do włączenia się w akację „Jałmużna Wielkopostna”, która po raz kolejny ma połączyć pokolenia.

– Wzorem lat ubiegłych, w imieniu Caritas Diecezji Radomskiej, gorąco prosimy Czcigodnych Księży o włączenie się w ogólnopolską akcję „Jałmużna Wielkopostna pod hasłem – Czas Miłosierdzia”. Cel: podaruj seniorom swoje wsparcie, czas lub modlitwę. Mimo pandemii zachęcamy do kontaktu choć telefonicznego z samotnymi. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W naszej diecezji zgodnie z dekretem ks. Biskupa, zbieramy dar serca do puszek w dowolną niedzielę Wielkiego Postu (najczęściej łączy się to z rekolekcjami). – zachęcają dyrektorzy radomskiej Caritas.

Niezmienny pozostaje udział dzieci w akcji wielkopostnej. Jak mówią organizatorzy jest to niezwykły czas budowania postaw oraz wrażliwości u najmłodszych. „Jak co roku przekazujemy tysiące specjalnych skarbonek dzieciom. Nawet najmniejsze pociechy będą miały okazje do odłożenia symbolicznego grosza do skarbonki. Jest to wyraz osobistej rezygnacji z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka.” – czytamy na stronie Caritas Polska.

Zebrane środki można wpłacać na konto:

45 1240 3259 1111 0000 2989 1757

z dopiskiem: Jałmużna Wielkopostna 2021,

lub w siedzibie Caritas w Radomiu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.