Wielkopostny Dzień Skupienia katechetów świeckich i sióstr zakonnych

556
Ks. Grzegorz Tęcza (z lewej) i ks. Stanisław Łabendowicz (z prawej). Wielkopostny Dzień Skupienia Katechetów. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” odbył się w III niedzielę Wielkiego Postu (20 marca) Wielkopostny Dzień Skupienia dla katechetów świeckich. Spotkanie, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu poprowadzi go ks. dr Grzegorz Tęcza, proboszcz parafii w Sławnie k. Opoczna.

W programie spotkania – prócz konferencji o Eucharystii – była Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego radomskiej kurii, a koncelebransami byli księża wizytatorzy.

Na zakończenie były wspólny posiłek i życzenia – jeszcze przedświąteczne.

Wielkopostny dzień skupienia wpisany jest w formację stałą katechetów świeckich. Uczestniczyło w nim około 200 katechetów świeckich z całej diecezji.

Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:388991581708'.