„Daję Słowo” – IV. Festival BODY w Szydłowcu

702

W szydłowieckiej farze w wieczór Uroczystości Bożego Ciała (11 czerwca) odbędzie się po raz czwarty Festival BODY. Tym razem towarzyszyć mu będzie hasło „Daję Słowo”. Z racji epidemii spotkanie będzie w okrojonym wymiarze, ale za to będzie je można śledzić w internecie. Początek spotkanie o godz. 19.30.

– Tegoroczna edycja będzie szczególna, zminimalizowana organizacyjnie, ale maksymalnie duchowo! Tych, którzy mogą – zapraszamy w ten niezwykły wieczór do szydłowieckiej fary. Wszystkich pozostałych naszych Przyjaciół pragniemy zaprosić do duchowej łączności z nami za pomocą transmisji. – zapraszają organizatorzy z szydłowieckiej Strefy JP2.

Inspiracją do powstania Festivalu BODY były Światowe Dni Młodzieży, które w 2016 odbyły się w Krakowie.

– Chcieliśmy lokalnie zorganizować spotkanie, które będzie skierowane do młodych. Spotkanie, które poprzez wspólne uwielbienie Jezusa zbliży nas do siebie nawzajem. Corocznie wybieramy inne hasło przyświecające działaniom i kierując się̨ nim układamy program, a w nim między innymi występy zespołów muzycznych i chóru, tance, wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz rozmowy z wyjątkowymi gośćmi. Podczas ostatniej edycji Festivalu BODY gościliśmy aktorkę̨ Małgorzatę̨ Kożuchowską, która opowiedziała o miejscu i roli kobiety w Kościele – mówią Przemysław Duda, prezes Fundacji STREFA JP2, organizator Festivalu BODY w Szydłowcu oraz Weronika Kijas koordynator IV edycji festiwalu.

Jak będzie wyglądał IV. Festival BODY?

https://www.facebook.com/festivalbody/videos/1042246239503304/