Bp Marek Solarczyk: Niech Maryja nas prowadzi!

Bp Marek Solarczyk przed pielgrzymką. Foto: FB/bpmsolarczyk

„Kapelusz na głowie Biskupa Marka oznacza tylko jedno. Czas na Pielgrzymkę! Zapraszamy do wspólnoty trudu i wędrówki ale także do duchowego towarzyszenia pielgrzymom.” – czytamy na facebookowym profilu Biskupa Marka Solarczyka przy filmie, w którym zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę.

Grupy pielgrzymkowe z Kozienic i Zwolenia są już w drodze, a w piątek (6.08) w parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Radomiu odbędzie się inauguracja radomskiej pielgrzymki. Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył Biskup Marek.

Zapowiadając radomską pielgrzymkę Biskup Marek powiedział:

– Moi Drodzy! Rozpoczęła się już Pielgrzymka Radomska. Wyszły grupy z Kozienic i Zwolenia. Jutro wyjdzie grupa z Radomia i dołączą pozostałe: z Opoczna i Końskich. Stajemy wobec tego wielkiego duchowego dzieła. Dziękuje wszystkim, którzy się zgłosili i podejmą ten trud. I zapraszam wszystkich, którzy w diecezji radomskiej – ale pewnie nie tylko – będą duchowo uczestniczyć w tym wyjątkowym doświadczeniu wiary, jakie jest wpisane w pielgrzymkę, jakie doświadczają pielgrzymi, ale jakie jest udziałem każdego, kto ten trud pielgrzymi chce przyjąć w swoim życiu i przez swoją wiarę. – mówi Biskup Radomski.

– Niech Maryja nas prowadzi! Niech Bóg otacza nas swoja opieką! Niech to będzie czas, który dla nas, dla naszych rodzin, dla naszych parafii, dla naszej diecezji i dla wszystkich innych, których Bóg zawierza naszej trosce, przyniesie jak najobfitsze owoce. Niech Bóg nam błogosławi!

– A ta pogoda, która i dziś nastraja dość szczególnie, niech nas nie zniechęca, bo jesteśmy w ręku Boga i na Jego drogach.

Choć z obostrzeniami sanitarnymi z powodu COVID-19, to jednak z Diecezji Radomskiej wyruszy tradycyjnie 5 kolumn: dwie radomskie, skarżyska, starachowick i opoczyńska. Grupy nie będą spotykać się ze sobą na trasie. Nie będzie można także odwiedzać pielgrzymów podczas dni wędrówki.

Pielgrzymi spotkają się na Jasnej Górze w piątek, 13 sierpnia. Na zakończenie pielgrzymki o godz. 15.00 przed jasnogórskim Szczytem sprawowana będzie Msza św. dla wszystkich grup pielgrzymkowych i przybyłych gości. Po niej grupy będą wchodziły do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej.

Zapraszamy do duchowego włączenia się w pielgrzymowanie na Jasną Górę. Przewodnik duchowego pielgrzyma można znaleźć tu: >> XLIII. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę <<.

Zapraszamy również do śledzenia radomskiej pielgrzymki w diecezjalnych mediach. Relacje w Radio Plus Radom, AVE Gość Niedzielny i na diecezjalnej stronie.