“Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca Wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu”. Trzeci tydzień przygotowań do 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

425
Apel Jasnogórski w łącznosci z pielgrzymami. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Najbliższy tydzień prowadzi nas do beatyfikacji Pauliny Jaricot (22 maja w Lyonie), która była założycielką Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. – napisał bp Marek Solarczyk we wprowadzeniu do trzeciego tygodnia przygotowań do 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Drodzy duszpasterze!

Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W trzecim tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

„Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady. Przyrzekamy Ci z oczyma utkwionymi w żłóbek Betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc obficie krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca Wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu. Królowo Polski – przyrzekamy!”

Najbliższy tydzień prowadzi nas do beatyfikacji Pauliny Jaricot (22 maja w Lyonie), która była założycielką Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Dziękujemy za tak bardzo liczną wspólnotę osób, które w dziele Żywego Różańca modlą się każdego dnia, aby łaska Boga wypełniała tajemnice życia każdego z nas. Z ufnością przywołujmy orędownictwa Matki Najświętszej i w modlitwie różańcowej prośmy, aby czas naszej troski o dar życia umocnił we wspólnocie Kościoła radomskiego pragnienie życia z Bogiem i troskę o Jego dary.

Wasz biskup Marek