Do kogo trafi statuetka „Viventi Caritate 2019”?

Ks. Robert Kowalczyk. Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Do dnia 11 października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Viventi Caritate” przyznawanej przez Kapitułę Funduszu im. bp. Jana Chrapka. Tegoroczny laureat zostanie ogłoszony 18 października br. – w dniu 18. rocznicy śmierci bp. Jana Chrapka.

– Nagroda przyznawana jest osobom, grupom osób, instytucjom za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym, która inspirowana jest ewangeliczną wrażliwością. Należy podkreślić, że zgłaszać można kandydatów z terenu całej Polski. – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Zgłoszenie powinno zawierać:

• dokładne dane teleadresowe kandydata
  • dane teleadresowe podmiotu zgłaszającego
  • opis dokonań poparty możliwie szeroką dokumentacją (artykuły prasowe, opinie, świadectwa).

– Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna 5, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub na e-mail: radom@caritas.pl. Laureata tegorocznej nagrody poznamy w czasie obchodów 18. rocznicy śmierci bp. Jana Chrapka w dniu 18. października br. w katedrze radomskiej. – dodaje ks. Kowalski.

W ubiegłym roku nagrodę otrzymały Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach.

Viventi Caritate 2018. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

A w poprzednich edycjach nagrodą zostali uhonorowani m.in.: ks. inf. Jerzy Wala, Krystyna Bielawska, Kazimierz Napieraj, Robert Telus, Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów, Halina Marciniak, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział w Radomiu, Stowarzyszenia „Budujemy przystań”, Lucyna Wiśniewska, polscy Rycerze Kolumba, a Nagrodę Honorową „Viventi Caritate” otrzymał emerytowany papież Benedykt XVI.