Dotarli do Niepokalanej

Zakończenie 32. Pielgrzymki Trzeźwościowej - Radom-Niepokalanów. Foto: FB/bpmsolarczyk

W środę, 30 czerwca, pątnicy z radomskiej Pielgrzymki Trzeźwościowej dotarli do Niepokalanowa. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczył bp Marek Solarczyk.

– Modlę się razem z wami, aby owocem waszego poświecenia, wysiłku i ofiary była ta wyjątkowa moc interwencji Boga w życiu każdego z nas, w życiu waszych bliskich, w życiu tych, których zawierzyliście Bogu, w życiu całej naszej diecezji radomskiej. Do tego ciągle będzie potrzeba naszej ufności, naszego zawierzenia., aby to co Bóg nam ofiarowuje na pielgrzymce stało się naszą siłą każdego dnia. Aby to co płynie ze wspólnoty i dla wspólnoty było naszą nadzieją i naszym umocnieniem każdego dnia. Zawierzamy to wszystko Bogu przez Maryję Niepokalaną. Niech Ona oręduje za nami. Niech to dzieło pielgrzymki przyniesie w was i w każdym, kogo Bóg będzie chciał obdarzyć swoją mocą, jak najpiękniejsze owoce Jego miłości, Jego życia i Jego łaski. – mówił w homilii bp Marek Solarczyk.

W tegorocznej 32. Pieszej Pielgrzymce Trzeźwościowej z Radomia do Niepokalanowa uczestniczyło ok. 70 pątników. W czasie drogi modlili się o trzeźwość w swoich rodzinach, w diecezji radomskiej i w naszej Ojczyźnie. Grupie przewodniczył ks. Krzysztof Bochniak, a świadectwem życia i refleksją na temat profilaktyki uzależnień podzielili się m.in. psycholog ks. Marek Dziewiecki, ks. Daniel Glibowski z „Przyjaciółmi Bezdomnych” i ks. Paweł Męcina. W tym roku pielgrzymce towarzyszyło hasło „Rodzina – uzależnienia – wolność”.

Zdjęcia: www.facebook.com/bpmsolarczyk

Failed to get data. Error: