Duszpasterstwo Rodzin zaprasza

Pomnik Maryi Matki Życia w Radomiu pod Kurią Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Spotkanie rodzin z Ojcem świętym w Dublinie

W dniach 21-26 sierpnia w Irlandii w Dublinie odbywa się Światowe Spotkanie Rodzin z udziałem Ojca świętego Franciszka pod hasłem: „Ewangelia rodziny: radość dla świata”. Spotkanie w Dublinie jest wielkim wydarzeniem dla rodzin katolickich, które zbierają się, aby dać świadectwo swojej wiary i przedstawić wszystkim rodzinom i ludziom dobrej woli radość przeżywanej Ewangelii.

26 sierpnia zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia przewodnictwem Ojca świętego Franciszka w Phoenix Parku w Dublinie.

Do pobrania: wprowadzenie do Mszy św., Modlitwa wiernych oraz Modlitwa za rodziny Ojca świętego Franciszka, do wykorzystania w czasie niedzielnych Mszy świętych.

Ikona
Materiały Duszpasterstwa Rodzin na 26 sierpnia 2018

Druga Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Serdecznie zapraszamy na Drugą Ogólnopolską Pielgrzymkę Dziecka Poczętego pod hasłem „Podwyższyć Krzyż w rodzinie”, która odbędzie się 1 września 2018 roku na Jasnej Górze w Częstochowie.

W programie: dziękczynienie, zawierzenie, przebłaganie za grzechy, świadectwa.

• 10.00 – Powitanie, świadectwa, Kaplica św. Józefa
  • 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, Bazylika
  • 15.15 – konferencja o. Stanisław Jarosz: 'Dlaczego lękamy się krzyża. Krzyż źródłem mocy i wyzwolenia’, Kaplica św. Józefa
  • 16.15 – konferencja Wiesława Kowalska: 'Krzyż w małżeństwie i rodzinie’
  • 17.15 – podwyższenie Krzyża Świętego – modlitwa ekspiacyjna
  • 18.30 – Zakończenie pielgrzymki z błogosławieństwem i rozesłaniem

Nowy rok formacji Duszpasterstwa Rodzin

1 września 2018 roku Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej rozpoczyna nowy rok formacji. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą w parafii św. Jana o godzinie 10.00. Następnie zapraszamy do sali konferencyjnej w Kurii Diecezji Radomskiej, przy ul. Malczewskiego 1.

W programie spotkania planowane jest omówienie nowych wytycznych Duszpasterstwa Rodzin KEP, przybliżenie Spotkania Ojca św. Franciszka z rodzinami w Dublinie.

Studium Życia Rodzinnego

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej rozpoczyna cykl wykładów w ramach Studium Życia Rodzinnego 8 września 2018 r., o godzinie 9.00 w Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1.

Szczególnie zapraszamy osoby, które chciałyby w przyszłości pracować w Parafialnych Poradniach Rodzinnych, młode małżeństwa chcące pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny oraz nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny. Zapraszamy także narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa.

W związku z nową formą przygotowania do małżeństwa, zatytułowanego Droga do szczęśliwego małżeństwa, prosimy o przysłanie na studium osób, które będą służyć pomocą w formacji narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa w parafii czy w dekanacie.