Dzieci u Matki Miłosierdzia

Dzieci pierwszokomunijne w Kaplicy MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kam. Obok: bp Marek Solarczyk i ks. Wojciech Tkaczyk.

Pielgrzymka dzieci niepełnosprawnych z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się w czwartek, 9 czerwca. To dziękczynienie za przyjęty w tym roku po raz pierwszy sakrament pokuty i pojednania oraz Komunii św.

W pielgrzymce razem z dziećmi uczestniczyli ich rodzice i katecheci: Ewa Hodyra, koordynatorka pielgrzymki, Marta Wrocławska i ks. Wojciech Tkaczyk.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. dziękczynna w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wojciech Tkaczyk. Zaś pani Marta Wrocławska powierzyła uczniów, rodziców i pracowników szkoły opiece Matki Bożej Miłosierdzia.

Uczestnicy pielgrzymki spotkali się również z bp. Markiem Solarczykiem, który ich pobłogosławił, a na koniec wszyscy zwiedzili sanktuarium.

Dla dzieci, które zmagają się ze swoimi niepełnosprawnościami jak i dla ich rodziców, zarówno sama uroczystość I Komunii Świętej jak i dziękczynna pielgrzymka do skarżyskiej Ostrej Bramy, były bardzo ważnymi wydarzeniami.

Zdjęcia: ks. Wojciech Tkaczyk