Dzieło modlitwy w intencji powołań

511
Adoracja Najświętszego Sakramentu w radomskim seminarium. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Po raz trzeci z inicjatywy Biskupa Marka Solarczyka w Diecezji Radomskiej odbędzie się diecezjalna modlitwa w intencji powołań. Rozpocznie się ona w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03), czyli w rocznicę utworzenia diecezji radomskiej i będzie trwała do Niedzieli Dobrego Pasterza (30.04).

Każdego dnia, od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego do Niedzieli Dobrego Pasterza, jedna ze wspólnot naszej diecezji będzie podejmować szczególną troskę modlitewną w intencji powołań oraz przewodzić duchowej wspólnocie wszystkich, pragnących włączyć się w to dzieło.

Wdzięczni Bogu za dar powołań w naszej diecezji, widzimy stałą potrzebę odnawiania powołania ofiarowanego nam przez Boga i duchowego umocnienia dla rozeznających i przyjmujących powołanie od Boga w obecnym czasie. Poniżej podajemy harmonogram wspólnot, które będą w określone dni przewodzić naszej modlitwie.

Harmonogram parafii i wspólnot, które będą w określone dni przewodzić modlitwie w intencji powołań:

  • 25.03 – Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu
  • 26.03 – parafia Wniebowzięcia NMP w Orońsku
  • 27.03 – parafia św. Maksymiliana Kolbego/NMP Królowej Polski w Grzmucinie / Kłonóweku
  • 28.03 – parafia św. Bartłomieja we Wsoli
  • 29.03 – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Mirowie
  • 30.03 – parafia Świętej Trójcy w Fałkowie
  • 31.03 – parafia św. Stanisława w Cerekwi
  • 01.04 – parafia św. Jana Chrzciciela w Stromcu
  • 02.04 – parafia św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie
  • 03.04 – parafia Wniebowzięcia NMP w Stąporków
  • 04.04 – parafia św. Stefana w Radomiu
  • 05.04 – parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zajezierzu
  • 06.04 – parafia Przemienienia Pańskiego w Paradyżu
  • 07.04 – Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu (ul. Wernera)
  • 08.04 – Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Mariówce
  • 09.04 – Zakon Świętej Klary w Skaryszwie
  • 10.04 – Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Przysusze
  • 11.04 – parafia bł. Władysława w Gielniowie
  • 12.04 – parafia św. Jana Chrzciciela w Czerwonej
  • 13.04 – parafia św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie
  • 14.04 – parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Gowarczowie
  • 15.04 – parafia św. Józefa Robotnika w Goździe Starym
  • 16.04 – parafia św. Doroty w Wolanowie
  • 17.04 – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ciepielowie
  • 18.04 – parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Dobieszynie
  • 19.04 – parafia św. Rozalii w Dąbrówce
  • 20.04 – parafia Chrystusa Odkupiciela w Końskich
  • 21.04 – parafia św. Wojciecha w Kowali
  • 22.04 – parafia św. Barbary w Pionkach
  • 23.04 – parafia św. Bartłomieja w Brzózie
  • 24.04 – parafia Narodzenia NMP w Błogiem
  • 25.04 – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku
  • 26.04 – parafia św. Andrzeja Boboli w Bardzicach
  • 27.04 – parafia św. Mikołaja w Wysokiej
  • 28.04 – parafia NMP Matki Kościoła w Pasztowej Woli
  • 29.04 – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pomykowie
  • 30.04 – parafia św. Andrzeja Boboli w Małęczyn.

Zapraszamy do modlitwy we wspólnotach parafialnych jak również indywidualnie.