Grudniowe konsultacje synodalne

– Jesteśmy w trakcie tworzenia zespołów synodalnych bądź przeprowadzania pierwszych spotkań, zgodnie z dokumentami Stolicy Apostolskiej. – mówi ks. Piotr Walkiewicz, Diecezjalny Koordynator Synodu Biskupów. Kolejne konsultacje odbędą się 9 grudnia o godz. 20.00 i będą miały charakter zdalny.W związku z tymi doświadczeniami mogą jednak pojawić się jakieś wątpliwości, niejasności czy trudności.

– By wyjść im naprzeciw organizujemy kolejne już konsultacje, w ramach których można będzie te wątpliwości wyjaśniać. Najbliższe takie konsultacje będą miały miejsce 9 grudnia o godz. 20.00 i będą miały charakter zdalny (przez internet). – mówi ks. Walkiewicz.

Na konsultacje można się zapisać przez stronę klikając w link:

>> https://forms.gle/13nfYNBJAfbzT6Wd6 <<

– Przewidujemy również konsultacje w formie „zwyczajnego” spotkania. Odbędą się one w sali konferencyjnej Kurii Radomskiej 13 grudnia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału osoby odpowiedzialne za grupy synodalne. – dodaje ks. Piotr.

Informujemy, że wydłużony został czas na spotkania synodalne, a ostateczny termin nadesłania syntezy końcowej upływa 15 maja 2022 r.