Bożonarodzeniowa modlitwa za Radom i Diecezję Radomską

Bp Marek Solarczyk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Biskup Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. w katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Niech ta Eucharystia przeżywana w tę Uroczystość Narodzenia Pańskiego sprawi, że będziemy z wdzięcznością przyjmować, przeżywać i chronić to co jest tą jasnością Bożej łaski i Bożego życia w nas; że będziemy również nieśli z całą odpowiedzialnością i troską opiekę nad tymi darami dla innych i wśród innych; że będziemy w tej wspólnocie – jak pasterze – potrafili iść przez nasze życie i być świadkami dla innych, a przede wszystkim dostrzec bliskość Boga – Jego życie i Jego moc. – mówił w homilii Biskup Radomski.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Na zakończenie Eucharystii Biskup Marek wypowiedział życzenia bożonarodzeniowe:

– Niech czas Bożego Narodzenia przyniesie w życiu każdego tajemnicę bliskości Boga. Niech to będzie czas odnowienia wytrwałości, w tym wszystkim co jest naszym życiowym powołaniem. Za przykładem św. Józefa bądźmy wierni temu, co Bóg nam zawierzył przez nasze życie dla innych. Niech świąteczny czas to wszystko potwierdzi i umocni. – powiedział przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa.

Dźwięk homilii za: Radio Plus Radom