Tragiczny wypadek w Chorwacji. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Diecezji Radomskiej

Foto: Ivana Brkić / twitter.com/ibrkicRTL

Do wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami jadącymi do Medziugorie doszło w sobotę, 6 sierpnia. Wśród uczestników pielgrzymki byli także mieszkańcy Diecezji Radomskiej.

Bp Marek Solarczyk, Biskup Radomski,  modli się za ofiary wypadku i ich rodziny.

– W dniu dzisiejszym dotarła do nas wiadomość o wypadku polskiego autokaru jadącego z pielgrzymami do Medziugorie. Wśród pielgrzymów były także osoby z naszej Diecezji. Wszystkich zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci, szczególnie teraz, gdy nasza Diecezja pielgrzymuje w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. – powiedział ks. Damian Fołtyn, rzecznik prasowy Diecezji Radomskiej.

Wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie przekazał również abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Zaapelował, aby w najbliższą niedzielę modlić się za poszkodowanych ich rodziny:

– Swoją modlitwą obejmuję wszystkich poszkodowanych, zapewniając o mojej duchowej bliskości i wsparciu. Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinom tych osób, które poniosły śmierć, a zmarłych powierzam Bogu. – napisał abp Gądecki.

– W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji proszę, aby w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych. – zaapelował.

Autokarem podróżowały 44 osoby. Wśród nich było kilka osób z Diecezji Radomskiej, m.in. siostra zakonna posługująca w kaplicy wieczystej adoracji w Kolonii Jedlnia.

– W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, którym podróżowali pielgrzymi do Medziugorie z naszej parafii oraz siostra z naszej kaplicy módlmy się za osoby tragicznie zmarłe i rannych, którzy przebywają w szpitalach. Panie Jezu, przygarnij ich do siebie, bądź pocieszeniem dla rodzin. – czytamy na fanpage’u Fundacji „Eucharystyczny Płomień” opiekującej się Kaplicą Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Kolonii Jedlnia.

W wypadku zmarło 12 osób, a 32 zostały ranne.

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię +385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje.