JASIENIEC SOLECKI – Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasieńcu Soleckim. Foto: Jerzy Kutkowski

KONTAKT:

• Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasieńcu Soleckim
    • Jasieniec Kolonia 124,
    • 26-700 Zwoleń
    • woj. mazowieckie
  • T: +48 48 676 00 05
  • E: #
  • W: #

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. Jarosław Pałka

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.00;
    • 10.00;
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
  • Dni powszednie:
    • 18.00 (zima – 17.00)

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Barycz Kol., Barycz Nowa, Barycz Stara, Drożdżów, Jasieniec Kol., Jasieniec Płd., Jasieniec Płn., Podborek, Sycyna Kol., Sycyna Płd., Sycyna Płn., Wacławów, Zastocze
  • Odpusty:
    • Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia),
    • Najświętszego Serca Jezusowego (piątek po oktawie Bożego Ciała)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego
  • Historia:

Murowana kaplica pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, fundacji hr. Matuszewicza, powstała w miejscu pogorzeliska po pałacu w 1800 r. W latach 1921–1930 została rozbudowana wg projektu arch. Zygmunta Gawlika z Krakowa staraniem ks. Prospera Malinowskiego, Kawalera Orderu „Niepodległości”. Parafia została erygowana w 1921 r. przez bp. Mariana Ryxa z wydzielonych wiosek parafii Ciepielów. Kościół był dedykowany przez sługę Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego w 1963 r. Jest budowlą wykonaną na planie krzyża greckiego z kamienia i cegły.

MAPA DOJAZDU: