„Każdy może być świętym, jeśli tylko chce”

Apel o Wszystkich Świętych w Starachowicach. Foto: arch. parafii MBNP w Starachowicach

To hasło apelu o wszystkich świętych, który w Szkole Podstawowej nr 13 w Starachowicach przedstawiła młodzież formująca się w parafii Matki bożej Nieustającej Pomocy. Przedstawienie odbyło się w piątkowe przedpołudnie, a jego koordynatorami byli ks. Karol Kostecki i katecheci.

– Wśród świętych zaprezentowanych przez uczniów nie mogło zabraknąć znanych świętych: św. Józefa, św. Piotra czy św. Jana Pawła II, a także mniej znanych, takich jak: bł. Carlo Acutisa czy bł. Chiary Luce Badano. Młodzi działający w grupach parafialnych podzielili się również osobistym świadectwem swojej wiary i rozumienia świętości. Pozostali uczniowie odpowiedzieli na apel i przyszli do szkoły ubrani na biało oraz wykonali przepiękne prace plastyczne o świętych Kościoła. Bogu niech będą dzięki za ten piękny Boży dzień w naszej szkole. – mówi ks. Karol Kostecki, wikariusz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy.

Na zakończenie za piękne przedstawienie podziękował młodym ks. Andrzej Kania, proboszcz parafii.

Zdjęcia: archiwum parafii

Failed to get data. Error: