Kolumna Ziemi Opoczyńskiej znów na pielgrzymim szlaku

Kolumna Ziemi Opoczyńskiej wyrusza na Jasną Górę. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezji.radom.pl

Po raz 31. i po roku przerwy związanym z koronawirusem na szlak radomskiej pielgrzymi na Jasną Górę wyruszyła Kolumna Ziemi Opoczyńskiej.

Inauguracja pielgrzymki odbyła się w poniedziałek, 9 sierpnia, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, gdzie Mszy św. w intencji pielgrzymów przewodniczył ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Homilię wygłosił ks. Sławomir Ogorzałek, odpowiedzialny za organizację Kolumny Ziemi Opoczyńskiej.

Ks. Sławomir Ogorzałek, homilia:

Opoczyńska kolumna to pięć grup. Dwie pierwsze i grupa o numerze 4 związane są z parafiami opoczyńskimi i parafią w Libiszowie. Grupa numer 3 składa się z pielgrzymów parafii Żarnów, Żelazowice i Białaczów. Zaś grupa numer 5 to parafie Drzewica i Gielniów. W sumie to kilkuset pielgrzymów.

– Towarzyszy nam w tym roku hasło „Maryja nadzieją rodzin”. Chcemy też rozważać treść „Ślubów Jasnogórskich”, chcemy modlić się o ustanie epidemii, modlić się o świętość polskich rodzin, a także o nowe, dobre, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Tegoroczna pielgrzymka jest inna od poprzednich; związane jest to z obostrzeniami, które zostały zlecone nam ze względu na epidemię. Pielgrzymi będą spali w namiotach, unikamy jakiegoś większego kontaktu, skupisk ludności. Mamy służby medyczne, które są odpowiednio przygotowane. Wszyscy pielgrzymi są zdrowi. Pod opieką Matki Najświętszej i św. Józefa, którego w tym roku szczególnie czcimy i wspominamy, chcemy dotrzeć na Jasną Górę, aby tam przedstawić wszystkie intencje. – mówi ks. Ogorzałek.

W piątek, 13 sierpnia, razem z grupami radomskimi, skarżyskimi i starachowickimi, dojdą na Jasną Górę. Tam na Jasnogórskich Wałach wezmą udział we Mszy św. o godz. 15.00. Uczestniczył w niej będzie również bp Marek Solarczyk, Biskup Radomski.

Failed to get data. Error: