Komunikat: W piątek odbędzie się kanoniczne przejęcie Diecezji Radomskiej przez Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Bp Marek Solarczyk oraz bp Henryk Tomaisk (z lewej) i bp Piotr Turzyński (z prawej). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W piątek, 8 stycznia, odbędzie się kanoniczne przejęcie Diecezji Radomskiej przez Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Oto treść komunikatu ks. Edwarda Poniewierskiego:

Komunikat

W piątek, 8 stycznia 2021 roku, w świątyni katedralnej, o godzinie 12.00, dokona się, w obecności Kolegium Konsultorów, kanoniczne przejęcie Diecezji Radomskiej przez Księdza Biskupa Marka Solarczyka.

Uroczystość będzie transmitowana przez telewizję DAMI.

Ks. Edward Poniewierski

Jak informuje bp Henryk Tomasik, administrator diecezji radomskiej:

– Życzeniem Księdza Biskupa Marka jest to, aby w tym historycznym wydarzeniu uczestniczyli wszyscy Księża, którym na to czas pozwoli, a szczególnie członkowie Kapituły Katedralnej. Serdecznie zapraszam.