Koncert kolęd z kościoła w Jastrzębi [online]

Robert Grudzień. Foto: arch. www.grudzien.pl

Robert Grudzień zaprasza na noworoczny koncert kolęd. Odbędzie się on 17 stycznia w kościele pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi, jednak z powodu pandemii odbędzie się bez udziału publiczności, a jego transmisja odbędzie się na facebookowym profilu parafii: https://www.facebook.com/jastrzebia. Początek – godz. 16.30.

W programie: prezentacja organów w utworach klasycznych i wariacjach na temat kolęd.

Organy w kościele w Jastrzębi to dziesięciogłosowy instrument, który został sprowadzony z Holandii w 2017 staraniem ks. proboszcza Grzegorza Stańczaka i miejscowego pasjonata instrumentów Pawła Woźniaka. Pierwotnie znajdował się w szkole „Pius XII College” w Dourne, dla której wybudował go Leon Verschueren (rok zakończenia budowy 1969).

Robert Grudzień jest znanym muzykiem, kompozytorem, producentem prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Cieszy się popularnością jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jest inicjatorem wielu Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej (Leżajsk, Jędrzejów, Radom-Orońsko, Lublin, Zelów, Mielec), dyrektorem Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizatorem licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. W tym roku rozpoczął nowy projekt muzyczny związany z Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego.