Konkurs z okazji 800lecia pierwszego przedstawienia Bożego Narodzenia w formie „betlejemskiego Żłóbka”

766

W 2023 roku mija 800 lat od pierwszego przedstawienia Bożego Narodzenia w formie szopki, którą św. Franciszek stworzył w Greccio, miasteczku położonym nieopodal Rieti. «W tej wzruszającej scenie widoczna jest ewangeliczna prostota, wychwala się ubóstwo, zaleca się pokorę. Greccio stało się jak nowe Betlejem» – powiedział św. Franciszek.

Jak będą wyglądały dekoracje Bożonarodzeniowe w tym roku w naszej diecezji?

Zapraszamy do udziału w już 13. edycji konkursu na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Od kilkunastu lat promujemy w mediach naszej diecezji (Radio Plus Radom, Gość Niedzielny i Portal Diecezji Radomskiej) kunszt, pomysłowość i zaangażowanie wspólnot parafialnych i duszpasterzy przygotowujących dekoracje, które przypominają o Narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Mamy nadzieję, że również i w tym roku, w „Galerii Bożonarodzeniowej” znajdzie się wiele pięknych i ciekawych dekoracji z jak największej liczby parafii naszej diecezji.

Nasz konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję #PolskieStajenki.

Zdjęcia prezentujące szopki bożonarodzeniowe można przesłać do piątku, 5 stycznia 2024 r., na adres: konkurs@diecezja.radom.pl. Przyjmujemy po maksymalnie 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy dodać krótki opis z informacjami:

  • gdzie zdjęcie zostało wykonane, czyli gdzie dekorację można zobaczyć (kościół, kaplica z podaniem miejscowości),
  • kto wykonał dekorację,
  • oraz imię i nazwisko Autora zdjęć.

Na stronie Portalu Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) jest założona „GALERIA BOŻONARODZENIOWA” tegorocznych dekoracji.

Zdjęcia będzie też można oglądać m.in. na stronie Radia Plus Radom (www.radioplus.com.pl) oraz w mediach społecznościowych (www.facebook.com/diecezjaradom i www.facebook.com/plusradom), gdzie będzie można oddać swój głos.

Jak oddać głos?

Poprzez kliknięcie różnych opcji „laików” („super!” – 5 pkt., „wow!” – 3 pkt., „ha ha” – 2 pkt., „lubię to!” – 1 pkt) będzie można dokonać oceny zdjęć (uwaga! nie liczymy „serduszek” w komentarzach, ale komentarze są dla nas bardzo cenne).

Zwycięży dekoracja, której suma głosów oddanych na trzy przesłane zdjęcia będzie największa.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2024 r.


A tak było w ubiegłym roku:

Najładniejsze stajenki betlejemskie. Konkurs rozstrzygnięty